نقش معماری در بازسازی خانه

بازسازی خانه نقش معماری در بازسازی خانه بازسازی خانه در تهران اجرای بازسازی خانه

حق هر کودکی است که محیطی مخصوص به خودش را در خانه داشته باشد، این موضوع نقش معماری در بازسازی خانه لحاظ روانی نیز مهم بوده و تاثیر مثبتی بروی شخصیت کودک می گذارد.

در این پست با طرح های جالب اتاق کودک پسرانه آشنا خواهید شد که تنها هدفشان برآورده کردن نیازها و ایجاد محیطی خلاقانه، شاد و راحت برای کودک بوده است. طراحی تمام اتاق ها نقش معماری در بازسازی خانه سبک ویمزیکال یا خیالی الهام گرفته شده که البته تمی بچگانه و جذاب دارند، در کنار این طرح ها، برخی عناصر پیچیده و لوکس نیز برای شیک نشان دادن دکوراسیون بکار گرفته شده اند.

نتیجه استفاده نقش معماری در بازسازی خانه ایده های مختلف، خلق اتاق هایی زیبا، جالب، رنگارنگ و صد البته با کارایی بالا شده است. شکل های زیر بخوبی نشان می دهند که اتاق کودک پسرانه یا دخترانه نباید فقط برای استراحت و خوابیدن و یا نهایتا انجام تکالیف او طراحی شده باشد، یک اتاق مناسب علاوه بر استراحت کودک، محلی برای پرورش ذهنی و فکری نیز محسوب می شود. اتاق های زیر طوری طراحی شده اند که همراه با سن کودک رشد کرده و هیچ وقت نقش معماری در بازسازی خانه مد و تازگی نمی افتند.

نقش معماری در بازسازی خانه

پر رنگ بودن نقش معماری در بازسازی خانه

اولین اتاقی که بررسی خواهیم کرد شاید نقش معماری در بازسازی خانه لحاظ مساحت خیلی بزرگ بنظر برسد اما تزیین و طراحی مساحت های بزرگ هم مصائب و مشکلات مخصوص به خودش را دارد که این اتاق به خوبی نقش معماری در بازسازی خانه پس آنها برآمده است. مساحت این اتاق ۱۹٫۶ متر است و با هر متر و معیاری بزرگ محسوب می شود اما بازهم در این فضای بزرگ نقش معماری در بازسازی خانه رنگ روشن و شاد زرد در کنار رنگ های خنثی استفاده شده. اتاق خواب دوم هم مانند مدل اول است اما در اینجا نقش معماری در بازسازی خانه رنگ لطیف سبز استفاده شده، همچنین عناصر چوبی نیز حضوری چشم گیر در دکوارسیون اتاق دارند.

نقش معماری در بازسازی خانه چقدر است؟

اتاق کودک پسرانه حتما نباید پر نقش معماری در بازسازی خانه رنگ های سرد و ساکن باشد، قرار دادن رنگ هایی گرم و شاد برای هر اتاق خوابی یک ویژگی مثبت محسوب می شود. در شکل زیر مشاهده می کنید که رنگ فیروزه ای چقدر زیبا با رنگ سفید و لوازم چوبی اتاق ترکیب شده. البته این اتاق نسبت به مدل های قبلی تمی بچگانه تر دارد اما رنگ های لطیف و گرم بکار رفته در اتاق به آن قابلیت پیشرفت و تازگی می دهد. نکته جالب دیگر مبل کنار پنجره است که برای اتاق اصول مهندسی بازسازی خانه کودک فوق العاده عالی جواب می دهد. قفسه ها و کمد لباس نیز توکار هستند تا فضای زیادی نقش معماری در بازسازی خانه داخل اتاق اشغال نکرده و زیبایی دکوراسیون لطمه نزنند.

طراحی اتاق خواب برای نوزاد بیشتر نقش معماری در بازسازی خانه اینکه برای خود نوزاد باشد برای پدر و مادر است چرا که نوزاد چیزی نقش معماری در بازسازی خانه اتاق خوابش بخاطر نمی آورد و برایش مهم نیست که چه دکوراسیونی ترتیب داده شده. بنابراین طراحی اتاق نوزاد پسرانه یا دخترانه فرصت خوبی برای پدر و مادر است که یاد خاطرات خوش بچگی کرده و علایق و سلایق و تخیلات آن زمان خود را وارد دکوراسیون اتاق خواب فرزندشان کنند. دیزاینی که در شکل های زیر مشاهده می کنید همین شرایط را دارد. البته طراحی طوری انجام شده که برای سنین بزرگسالی کودک نیز مناسب باشد.

بازگشت

آخرین مقالات بازسازی خانه