سلیقه در بازسازی خانه

بازسازی خانه سلیقه در بازسازی خانه بازسازی خانه در تهران اجرای بازسازی خانه

فرش می‌تواند به عنوان عنصری که در خانه اکثر ایرانی‌ها نقش پررنگی دارد، موضوعی جذاب باشد، چراکه به نوعی نماینده هویت ایرانی در خانه‌های ماست؛ به همین خاطر می‌خواهیم نگاهی گذرا به فرش و نحوه به‌کارگیری آن در معماری داخلی، تاثیرش در چیدمان فضاهای خانه و هم‌چنین استفاده سلیقه در بازسازی خانه نقوش آن بیندازیم.

ابتدا بد نیست بدانیم که هر فضایی در معماری داخلی به کمک عناصر ساختاری مثل دیوار، کف و سقف شکل گرفته و با ایجاد یک محدوده مشخص تعریف می‌شود. بعد سلیقه در بازسازی خانه شکل‌گیری فضاها باید پوشش نهایی را با توجه به شخصیت فضا و نیاز آن انتخاب نمائیم؛ مثلا در مورد خانه، با توجه به حس صمیمیت که یکی سلیقه در بازسازی خانه نیازهای آن است مصالحی با همین ویژگی را برای پوشش نهایی آن برمی‌گزینیم تا این کیفیت را به فضا تزریق کند؛ برای مثال انتخاب کف‌پوش پارکت چوبی که به نوعی احساس گرما و صمیمیت القا می‌کند، می‌تواند گزینه خوبی به حساب آید.

پوشش نهایی کف، آخرین لایه ساختاری آن به حساب می‌آید. توجه داشته باشیم که سلیقه در بازسازی خانه مهم‌ترین خصوصیات پوشش کف، دوام آن در مقابل ضربه و جابه‌جایی اسباب و اثاثیه، سهولت نگهداری، راحتی زیر پا و گرمی کف (واقعی و بصری) است.

سلیقه در بازسازی خانه

اهمیت سلیقه در بازسازی خانه

فرش در چیدمان فضای داخلی می‌تواند به عنوان عنصر سازمان‌بخش و نظم‌دهنده، پوشش کف، نقطه کانونی (Focal Point) و یا عنصر تزئینی به عنوان تابلو فرش مورد استفاده قرار گیرد. می‌توانیم سلیقه در بازسازی خانه آن به عنوان عاملی برای تفکیک فضاهایی مثل نشیمن و غذاخوری سلیقه در بازسازی خانه هم استفاده نماییم. نقوش فرش می‌تواند در طراحی لوازم تزئینی، مبلمان، دکوراسیون، طرح و جزئیات معماری داخلی مفید واقع شود. (تصویر شماره 1)

سلیقه در بازسازی خانه خیلی اهمیت دارد

فرش می‌تواند کف را به عنصر عمده فضا تبدیل کند. هم‌چنین طرح‌های جهت‌دار فرش می‌توانند به اندازه ظاهری کف سلیقه در بازسازی خانه راه کوچک یا بزرگ‌تر جلوه دادن یکی سلیقه در بازسازی خانه ابعاد آن تاثیر بگذارند. فرش‌ها تکه‌های مجزایی کیفیت در بازسازی خانه پوشش کف هستند که اغلب با حاشیه‌های زیبا و اندازه استاندارد بافته شده و برای پوشاندن تمام کف اتاق به کار نمی‌روند. پس سلیقه در بازسازی خانه اینکه فضایی تعریف شد و فرش مصالح کف انجام شد، نوبت به آن می‌رسد که نسبت به چیدمان لوازم و اثاثیه مرتبط با دکوراسیون داخلی خانه اقدام کنیم.

تناسب فرش، مبلمان و عناصر دکوراتیو مورد استفاده در فضا سلیقه در بازسازی خانه اولین نکاتی است که باید در چیدمان خانه به آن توجه شود؛ برای نمونه بهتر است در سبک مدرن با مبلمان ساده و بدون تزئینات سلیقه در بازسازی خانه فرش‌هایی با حال‌و‌هوای مدرن، در سبک روستیک که حال‌و‌هوای روستایی دارد سلیقه در بازسازی خانه فرش‌هایی با نقشه‌های ساده مانند گلیم و جاجیم و در سبک کلاسیک سلیقه در بازسازی خانه فرش‌هایی با نقشه‌‌های اصیل و سنتی مانند فرش‌هایی با نقشه‌های ایرانی استفاده کنیم. (تصویر شماره 2)

بازگشت

آخرین مقالات بازسازی خانه