بازسازی خانه ویلایی

بازسازی خانه بازسازی خانه ویلایی بازسازی خانه در تهران شرکت بازسازی خانه

جنبش آرت – نوو (هنر نو) به عنوان یکی از جنبش‌های پیشرو اواخر قرن نوزدهم در هنر بازسازی خانه ویلایی معماری اروپا نقش قطعی بر شکل‌گیری معماری قرن بیستم بازسازی خانه ویلایی معماری دوران مدرن گذاشت. نهضت هنر نو ماحصل یک دگرگونی در ساختار اجتماعی، رویکردهای زیباشناسی، تاثیرپذیری از هنرهای غیراروپایی بازسازی خانه ویلایی پاسخی مناسب به زمانه خود بوده است.

این هنر در نقطه‌ی حساسی از چرخش به سوی مدرنیسم به عنوان نقطه اتصالی میان سبک‌های قدیمی بازسازی خانه ویلایی هنر مدرن قرن بیستم یک لحظه گذار به شمار می‌رود. تاثیر‌پذیری معماری از طبیعت بازسازی خانه ویلایی حضور سطوح مواج بازسازی خانه ویلایی خطوط نرم بازسازی خانه ویلایی فضاهای سیال بازسازی خانه ویلایی تو در تو در بعضی آثار معماران بارز این دوره مشهود است.

بازسازی خانه ویلایی

استانداردهای بازسازی خانه ویلایی

نهضت هنر نو نام سبکی در اروپاست که ابتدا در هنرهای تزیینی مانند طراحی پارچه، تولید کتاب بازسازی خانه ویلایی مبلمان از دهه ۱۸۸۰ آغاز گردید بازسازی خانه ویلایی سپس در زمینه‌های دیگر همچون گرافیک، نقاشی، طراحی داخلی، پیکرتراشی بازسازی خانه ویلایی حتی عکاسی ظهور نمود. در معماری این سبک از اوایل دهه ی ۱۸۹۰ آغاز بازسازی خانه ویلایی تا سال ۱۹۱۰ ادامه داشت، نام این سبک برگرفته از مغازه‌ای به نام هنر نو که طراحی داخلی آن توسط معمار بلژیکی، وان دو ولد انجام شده بود شکل گرفت. درنتیجه نام این مغازه به سبکی تعلق گرفت که در پی ابداع احجام بازسازی خانه ویلایی فرم‌های جدید بود در حالی که سبک‌های مختلقی از قبیل نئوکلاسیک بازسازی خانه آپارتمانی رومانتیک در قرن ۱۹، تقلید از گذشته را سرلوحه خود قرار دادند.

سبک آرت – نوو برای اولین بار بینش جدیدی را در معماری اروپا پایه‌ریزی کرد که به جای الهام از گذشته، توجه به آینده بازسازی خانه ویلایی تکنولوژی داشت به همین دلیل این نهضت جزو یکی از زیر مجموعه‌های معماری مدرن محسوب می‌شود اگر چه در سبک هنر نو از تزیینات به افراط استفاده می‌شد. مصالح مورد استفاده، از مصالحی مدرن مانند چدن، آهن، فولاد بازسازی خانه ویلایی بتن بوده است ولی ظاهر کلی بازسازی خانه ویلایی جزییات ساختمان را با تزیینات فرم‌های طبیعی بازسازی خانه ویلایی گیاهی شکل می‌دادند. در واقع ویژگی بارز این سبک، کاربرد خطوط سینوسی بازسازی خانه ویلایی پر انحنای نامتقارن به تقلید از نقوش پر پیچ بازسازی خانه ویلایی تاب گیاهی بازسازی خانه ویلایی پیچک وار بوده.

بازسازی خانه ویلایی حومه شهر

با این حال هنر نو نامی فراگیر در تمامی کشورها نبود بازسازی خانه ویلایی در کشورهای گوناگون به آن نام‌های مختلفی اطلاق می‌گردید نظیر آرت – نوو (فرانسه)، سبک جوان (آلمان)، سبک آزاد (ایتالیا)، مدرنیسم (اسپانیا) بازسازی خانه ویلایی سبک جدایی (اتریش). در اواخر عمر هنر نو، این نهضت به سرعت حیطه‌ی نفوذ خود را گسترس داد بازسازی خانه ویلایی همه جا تلاش بر این بود تا با بهره‌گیری از این حرکت، یک هنر واقعا ملی در مقابله با فرمول‌های قدیمی هنرهای پیشین پدید آورند. نهضت زودگذر هنر نو علی رغم تمامی تاثیراتی که در گذار به مدرنیسم بازسازی خانه ویلایی تغییر ذائقه‌ی زیبایی‌شناسی داشت؛ به دلیل عدم تطبیق با معیارهای صنعتی حاکم بر عصر خود بازسازی خانه ویلایی دگرگونی آرمان‌های هنری در اوایل قرن بیستم، پس از معدود سال‌های حیاتش پژمرده شد. این هنر در طول عمر کوتاه خود دارای نقاط مثبت بازسازی خانه ویلایی منفی بی‌شماری بوده بازسازی خانه ویلایی توانست نوعی نگاه تاریخی بازسازی خانه ویلایی واپس‌گرایانه در عناصر تزیینی را به عقب براند بازسازی خانه ویلایی با مراجعی تازه یک زبان تزیینی را بیافریند که این را می‌توان یک انقلاب زیباشناختی در هنر تزیینی به حساب آورد.

بازگشت

آخرین مقالات بازسازی خانه