بازسازی خانه در تبریز

بازسازی خانه بازسازی خانه در تبریز بازسازی خانه در تهران اجرای بازسازی خانه

امروزه در بسیاری بازسازی خانه در تبریز کشور های جهان شاهد مجموعه های فرهنگی هستیم که هویت ملی و فرهنگی خود را در قالب یک ساختمان که نماد آن کشور نیز هست به بازدیدکنندگان خود نشان می دهد .

طراحی مرکز فرهنگی حیدر علی اف یکی بازسازی خانه در تبریز نمادهای بسیار زیبا در جمهوری آذربایجان ، شهر باکو محسوب میگردد و طراحی این ساختمان توسط معمار فقید "زاها حدید” صورت گرفته است. در این بخش قصد داریم نگاهی عمیق تر به طراحی معماری و داخلی این مرکز فرهنگی هنری در شهر باکو بیندازیم .

"سبه” عنوان بخشی بازسازی خانه در تبریز اتحاد جماهیر شوروی سابق، شهرسازی و معماری باکو، پایتخت آذربایجان، واقع در سواحل غربی دریای خزر، به شدت تحت تاثیر برنامه ریزی های آن دوران قرار گرفته بود . بازسازی خانه در تبریز زمان استقلال خود در سال ۱۹۹۱، جمهوری آذربایجان نوسازی و توسعه ی زیرساخت های معماری شهر باکو را آغاز نموده و بخش باستانی شوروی سابق را بازسازی خانه در تبریز آن جدا کرده است .

بازسازی خانه در تبریز

رسم بازسازی خانه در تبریز

گروه معماری زاها حدید به عنوان معماران طراحی مرکز حیدر علی اف در نظر گرفته شده و در سال ۲۰۰۷ به رقابت با دیگر گروه های معماری پرداخته اند. این مرکز به عنوان یکی بازسازی خانه در تبریز بهترین ساختمان های اولیه برای برنامه های فرهنگی کشور آذربایجان منصوب شده است. طراحی این مرکز به گونه ای صورت گرفته است که می تواند نمادی بازسازی خانه در تبریز فرهنگ آذری و خوش بینی ملت، نسبت به آینده را نشان دهد .

بازسازی خانه در تبریز زمستانی

طراحی مرکز حیدر علی اف ارتباط مستمر و سیالی را بین میدان اطراف آن و بخش داخلی ساختمان بوجود آورده است. میدان به بخشی گفته می شود که به تمام بافت های شهری باکو دسترسی دارد. بازسازی خانه در تبریز این بخش برای برگزاری جشن های آذری معاصر و سنتی استفاده می شود. حجم های استادانه مانند اشکال موج دار، شکاف ها، چین ها، و خمیدگی های موجود این میدان را به یک چشم انداز معماری شگرف در باکو تبدیل کرده است. بازسازی خانه در تبریز این مکان برای انجام توابعی مانند خوش آمدگویی، بازسازی خانه در مشهد، و هدایت بازدید کنندگان به سطوح مختلف داخلی استفاده می شود. در راستای تحقق این امر، این ساختمان به چشم اندازی بازسازی خانه در تبریز معماری شهری در میدان، زمین، و بخش داخلی و خارجی تبدیل شده است .

برای این منطقه، سیالیت در معماری چیز چندان جدیدی نیست. در معماری اسلامی ردیف ها، شبکه ها، و یا دنباله ای بازسازی خانه در تبریز ستون ها به مانند درختانی عمل نموده اند که فضایی غیر سلسله مراتبی را ایجاد خواهند نمود. الگوهای خوشنویسی و زینتی نیز به طور مداوم بازسازی خانه در تبریز فرش به دیوار، دیوار به سقف، سقف تا گنبد کشیده شده اند. این دسته بازسازی خانه در تبریز ویژگی ها تمایز خاصی را بین عناصر و اشکال معماری بوجود آورده اند. هدف بازسازی خانه در تبریز انجام این کار درک تاریخ معماری در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر، تقلید و یا پایبندی محدود به پیکرنگاری گذشته مد نظر نبوده و تنها فهم عمیق تر بازسازی خانه در تبریز آثار گذشته و تفسیر پایدار و محکم بازسازی خانه در تبریز آن ها مورد هدف است. در پاسخ به توپوگرافی خالص، این پروژه چشم انداز دقیقی بازسازی خانه در تبریز ایجاد اتصالات و مسیرهای جایگزین بین میدان عمومی، ساختمان، و پارکینگ زیرزمینی را معرفی کرده است. این راه حل بازسازی خانه در تبریز حفاری ها و محل های دفن زباله ی اضافی جلوگیری نموده و ضررهای اولیه را به ویژگی های کلیدی طرح تبدیل نموده است.

بازگشت

آخرین مقالات بازسازی خانه