بازسازی خانه اصولی

بازسازی خانه بازسازی خانه اصولی بازسازی خانه در تهران اجرای بازسازی خانه

حدود یک دهه پیش بود که بازسازی خانه اصولی برای نخستین بار شاهد برگزاری «جشنواره معماری جهان» در شهر بارسلونا بودیم که به اختصار WAF نامیده می شود.

هدف بازسازی خانه اصولی برپایی این جشنواره، معرفی و نمایش زیباترین و منحصربه فردترین ساختمان های ساخته شده روی کره خاکی است. به دنبال برگزاری این فستیوال، جایزه «برترین بازسازی خانه بصرفه سال» به بهترین طراحی اهدا می شود که یکی بازسازی خانه اصولی با اعتبارترین افتخارات صنعت معماری و طراحی به شمار می رود. دهمین دوره بازسازی خانه اصولی این رقابت ها که بازسازی خانه اصولی سال ۲۰۱۶ به شهر برلین منتقل شده، با رویدادهای متعددی همچون سمینارهای خبری و سخنرانی افرادی همانند «پیتر کوک»، بینیانگذار Archigram و مدیر کمپانی زاها حدید موسوم به «پاتریک شوماخر» همراه بود.

نامزدهای منتخب برای جایزه برترین معماری سال ۲۰۱۷ بسیار متفرقه و ترکیبی هستند و بازسازی خانه اصولی طراحی های پر زرق و برق گرفته تا ایده های مینیمالیستی را شامل می شوند. همچنین گفتنی است که در رقابت امسال، شاهد حضور ۵۱ پروژه متنوع بازسازی خانه اصولی ۶۸ کشور مختلف جهان خواهیم بود. هر کدام بازسازی خانه اصولی این نامزدها ابتدا در یکی بازسازی خانه اصولی ۳۲ دسته بندی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در آخر، برای کسب جایزه برتر WAF به عنوان «ساختمان برتر سال» و «ساختمان آینده سال» مسابقه خواهند داد. در همین راستا، بازسازی خانه اصولی شما دعوت می کنیم در ادامه به تماشای گوشه ای بازسازی خانه اصولی آثار برگزیده برای رقابت معماری سال بنشینید. لازم به ذکر است که برنده ها در تاریخ ۱۵ تا ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۷ معرفی خواهند شد.

بازسازی خانه اصولی

زیر و بم بازسازی خانه اصولی

این ساختمان توسط موسسه «آماندا لویت» ساخته و تکمیل شده و در کنار رودخانه Tagus واقع شده است. طراحی این بنا به گونه ای است که بازدیدکننده ها می توانند روی پشت بام، داخل و در زیر زمین آن تردد داشته باشند.

این پروژه توسط موسسه SPANS طراحی شده و هدف بازسازی خانه اصولی آن «ایجاد بُعد مجازی تازه» با استفاده بازسازی خانه اصولی آینه به پل عابر پیاده است. این سازه در نزدیکی گالری ایست ساید در برلین نصب و اجرا خواهد شد؛ جایی که تاکنون دو پل ساخته و تخریب شده اند.

بازسازی خانه اصولی حرفه ای

این پروژه به منظور کمک به پناهنده های سوری در حال ساخت و تکمیل است. به موجب آن، واحدهای تازه ای به ساختمان های موجود اضافه می شود تا مورد استفاده نیازمندان قرار بگیرد.

این ساختمان توسط کمپانی زاها حدید طراحی و ساخته شده است که شامل چندین طبقه می شود. بازدیدکننده ها بازسازی خانه اصولی طبقه همکف وارد شده و بازسازی خانه اصولی طریق رمپ ها می توانند به طبقات بالایی که محل سوار یا پیاده شدن مسافران به هواپیماست بروند.

این بنا توسط موسسه هنری ماتسویا با همکاری KTX archILAB ساخته شده است و طراحی کاملا مینیمالیستی با رنگ سفید و تاکیدهای کوچک سیاه رنگ دارد. هدف بازسازی خانه اصولی این طرح، این بوده که مشتری ها مراقبت های پزشکی پیشرفته ای که انتظار دارند را بازسازی خانه اصولی فضای داخلی ساختمان حس کنند.

بازگشت

آخرین مقالات بازسازی خانه